• Bist 100 .
 • Viop 30 .
 • Dolar .
 • Euro .


 

Sınırları aşın, dünya borsalarına ulaşın!

Ülkemiz sermaye piyasalarının dönüm noktası olarak adlandırılabilecek yurtdışı borsalarda alım satım platformu SWEET, Şeker Yatırım ile 28 Mart 2006 tarihinden bu yana hizmetinizde. 


SWEET Nedir?


SWEET(Sekeryatırım Worldwide Exchanges and Electronic Trading) dünyanın önde gelen yurtdışı borsalarında işlem gören pay senetlerine internet üzerinden ulaşmanızı sağlayan, klavyenizin birkaç tuşuna dokunarak alım satım işleminizi gerçekleştirebileceğiniz bir modüldür. 


SWEET İle Neler Yapabilirsiniz? 

 

 • Yurtdışı borsalarda binlerce pay senedinde Türkçe olarak hazırlanmış menüleri kullanarak alım satım yapabilir, EuroTL bazında kazanabilirsiniz. 
 • Yurtdışı borsalarda sermaye piyasası araçlarının alım satımı için şirketimiz nezdinde bulunan yatırım hesabınızdaki kullanılabilir bakiyeniz ile (veya Nakit + Likit Fon + O/N Repo) sınırlı kalmak şartıyla emir verebilirsiniz. Başka bir deyişle, hesabınızda döviz bulunması şart değildir.(*)
 • Tüm yatırım araçlarınızın fiyatlarını ve portföyünüzü anlık olarak görüntüleyebilir, aynı portföy içinde bütün yatırımlarınızı takip edebilirsiniz.

(*)Yurtdışı Borsalarda yaptığınız alım satım işlemlerinin tutarı, işlem yaptığınız para birimi üzerinden önce Euro’ya, akabinde ise Şekerbank’ın o gün için belirlemiş olduğu döviz kurundan TL’ye dönüştürülüp anında hesabınıza yansıtılmaktadır. Ayrıca, hesabınızda döviz bulunması halinde (sözleşmenizde belirttiğiniz kriterler çerçevesinde) ilgili dövizleriniz de kullanılabilecektir. 

 

Üç  Adımda Yurtdışı Borsalara Açılmak İçin Yapmanız Gereken

 • Şeker Yatırım nezdinde bir “Yatırım Hesabı” açtırmak.
 • “Yurtdışı Borsalarda Sermaye Piyasası Araçları Alım Satım İşlemlerine Aracılık Çerçeve Sözleşmesi”ni imzalamak.
 • İnternet şubemizden işlem yapmak için tek bir şifre almak ve bu şifre ile internet şubemize giriş yapıp “SWEET” ikonunu tıklamak.
                       

İşlem Yapılabilecek Borsalar

  Almanya İçi Borsalar

  Xetra

  Frankfurt

  Diğer Borsalar

  New York

   Nasdaq

   Amex

   Paris

   Toronto

  

 

Uygulanan Masraf ve Komisyonlar


SWEET ile işlem yaptığınızda işlem yaptığınız yurtdışı borsaya bağlı olarak faklı komisyon ve masraflar uygulanmaktadır. Konu ile ilgili detaylı bilgi “Yurtdışı Borsalarda Sermaye Piyasası Araçları Alım Satım İşlemlerine Aracılık Çerçeve Sözlemesi”nde yer almaktadır. Uygulanacak masraflar ile ilgili detaylı bilgi almak için +90 (212) 334 33 33 (700) numaralı telefon hattımızla iletişime geçebilirsiniz.

SWEET uygulamamızın demosunu indirmek için tıklayınız.


İletişim Bilgileri
E-Posta : sweet@sekeryatirim.com.tr
Tel : +90 (212) 334 33 33 (700)