• Bist 100
  • Viop 30
  • Dolar
  • Euro

Kaldıraçlı İşlemler (ŞekerFX)

Kaldıraçlı İşlemler

 
Foreign Exchange (FX), küresel çapta ülke para birimi değerlerinin alınıp satılabildiği, dünyanın en büyük ve en likit finans piyasası konumundadır. Bu nedenle FX piyasasında manipülasyon oluşma riski düşüktür. FX işlemleri ülkemizde, 2011 yılındaki SPK regülasyonu ile birlikte ‘Kaldıraçlı İşlemler’ ismiyle resmi olarak gerçekleştirilmeye başlanmıştır. Şeker Yatırım olarak da 2012 yılından itibaren ŞekerFX markamız ile siz değerleri yatırımcılarımıza kaldıraçlı işlemlerde aracılık etmekteyiz.

ŞekerFX’te alış yönlü pozisyonun yanı sıra satış yönlü pozisyon da açılabilir. Bu, piyasadaki fırsatların çift yönlü olarak değerlendirilmesini sağlar. Dolayısıyla fiyatlar yükselirken de düşerken de alış ya da satış yönlü işlem gerçekleştirilebilir.

ŞekerFX’te SPK’nın belirlediği limitler ve kurallar dahilinde 10:1 kaldıraçla işlem yapabilir, teminatınızın 10 katına kadar pozisyon açabilirsiniz. Size sunduğumuz ‘Metatrader4’ platformu üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve emir çeşitliliği sayesinde ekran karşısında olmadan da karınızı önceden belirlemiş olduğunuz seviyeden alabilir, zararınızı önceden belirlemiş olduğunuz seviyede durdurabilirsiniz. Alım satım seviyelerinizi önceden belirleyerek pasif emirler girebilirsiniz. Tüm bu avantajların yanı sıra ŞekerFX’te haftanın beş günü 24 saat işlem sağlayarak gece saatlerinde de piyasadaki fırsatlardan yararlanabilirsiniz.
 
FX piyasaları hakkında daha detaylı bilgi almak için www.SekerFX.com.tr web sitemizde yer alan “Anlık Oto Hesap”, “Anlık Haberler” ve “Eğitim” bölümlerini inceleyebilirsiniz. “Anlık Oto Hesap” kısmından hesabınızda işlem yapacağınız lot miktarını girerek başlangıç teminatı, teminat uyarı seviyesi, sürdürme teminatı, pip getirisi ve swap tablosunu hesaplayabilirsiniz. “Anlık Haberler” kısmından ise piyasaya yön verebilecek önemli gelişmeleri takip edebilirsiniz. Dünyanın en büyük piyasasına erişmek için tıklayınız.

Soru ve önerilerinizi, sekerfx@sekeryatirim.com.tr e-mail adresinden veya 0 (212) 334 33 55 numaralı telefon hattımızdan bizlere iletebilirsiniz.